WITAMINY

Vitamin & Mineral Complex / Calcium Magnesium / Vitamina C / Vitamina D3 / Iron Plus / Chromium / Zinc / Omega 3 / Vitamina K2

Chromium

Chrom przyczynia się do zachowania prawidłowego stężenia glukozy we krwi oraz odpowiedniego metabolizmu makroskładników


Chromium to suplement diety, dostarczający 200 ug siarczanu chromu w jednej dawce. Jest często stosowany jako suplement służący do kontroli masy ciała. Uważa się, że chrom przyczynia się do regulacji poziomu cukru we krwi, a tym samym może zmniejszać apetyt na słodycze. Przy niskim poziomie cukru we krwi zwiększa się potrzeba słodyczy i innych szybkich źródeł węglowodanów, a utrzymując go w ryzach, można uniknąć ochoty na coś słodkiego. Pierwiastek ten występuje naturalnie z orzechach, roślinach strączkowych i rybach.

Zalecane dzienne spożycie chromu wynosi 40 mcg dziennie w przypadku osób dorosłych, ale można je zwiększyć do 200-250 mcg w krótkich okresach, np. podczas diety.

Zalecany sposób spożycia: Jedna tabletka dziennie podczas posiłku.

Informacje: Należy pamiętać, że produkt ten jest suplementem diety i nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci. Należy pamiętać o znaczeniu zróżnicowanej i zbilansowanej diety oraz zdrowego trybu życia. Produkt jest przeznaczony dla zdrowych osób w wieku powyżej 18 lat. Kobiety w ciąży, matki karmiące piersią, osoby chore i przyjmujące leki powinny zawsze skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem produktu. Nie należy przekraczać zalecanej dawki.

Skład: Chlorek chromu, substancje pomocnicze (celuloza mikrokrystaliczna, stearynian magnezu, dwutlenek krzemu) Przechowywanie: Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, z dala od dzieci.

Przechowywanie: Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, z dala od dzieci.

Najlepiej spożyć przed: Patrz wieczko słoika; data ważności dotyczy nieotwartego słoika przechowywanego zgodnie z zaleceniami.